Eurowings otevře nové linky do Skandinávie

21.05.2023 11:47 - EvropaLetecká společnost Eurowings otevře v zimní sezóně 2023/24 několik nových linek do severní Evropy. Konkrétně se má jednat o další linky do norského Tromsø a finského Rovaniemi, kam létá z Düsseldorfu od roku 2021.

Podle serveru AeroRoutes budou Eurowings nově létat z Berlína, jak do Tromsø (2x týdně), tak i do Rovaniemi (1x týdně). Linka do Tromsø bude v provozu od 10. prosince 2023 do 17. března 2024, linka do Rovaniemi pak od 13. ledna do 16. března 2024. Vedle toho Eurowings nabídne lety do Tromsø také z Hamburku (od 10. prosince 2x týdně).

Terminál pro cestující na letišti v Rovaniemi (foto: Finavia)

Rovaniemi se nachází na severu Finska v těsné blízkosti severního polárního kruhu. Je správním a obchodním centrem finského Laponska. Přestože má jen 65 tisíc obyvatel, místní letiště je třetím nejrušnějším letištěm ve Finsku. Vděčí za to množství turistů, které do tohoto severského města každoročně přijíždějí.

Rovaniemi se pro turisty prezentuje jako „domov Santa Clause“, čímž láká zejména rodiny s dětmi. Nedaleko města se nachází vesnička Santa Clause, rodinný zábavní park s řadou atrakcí nabízející také ubytování. Vedle toho se turistům v zimě nabízí možnost lyžování v blízkém resortu Ounasvaara. Dalšími taháky jsou polární záře, jízda na sněžných skútrech, přenocování v iglú apod.

Jednou z atrakcí v Rovaniemi jsou také sobí spřežení (foto: Alicia_Chan/Pixabay)

Město Rovaniemi na svém webu uvádí, že ročně jej navštíví více než půl milionů turistů, přičemž nejvíce turistů přijíždí mezi prosincem a březnem. Například podle statistiky města bylo v prosinci loňského roku vykázáno 212 tisíc přenocování, což byl meziroční nárůst o 28 %. Nejvíce přenocování připadlo na turisty z Velké Británie, Francie a Itálie. Průměrná cena za pokoj a noc dosahovala v prosinci 297 eur.

Norské Tromsø leží severním pobřeží Norska 400 kilometrů severně od polárního kruhu. Město se 77 tisíci obyvateli se snaží v posledních letech rozvíjet turistiku i v zimním období. K lákadlům patří polární noc, pozorování polární záře, jízda na psím spřežení nebo sněžných skútrech, lyžování či výlety na sněžnicích do okolí.

Témata