Eurowings otevře nové linky do severního Švédska

06.07.2021 - EvropaNízkonákladová společnost Eurowings bude v zimní sezóně 2021/22 nově létat ze Stuttgartu do měst Luleå a Kiruna na severu Švédska. Do Kiruny bude společnost létat od 4. prosince jednou týdně vždy v sobotu. Linka Stuttgart – Luleå bude provozovaná od 5. prosince dvakrát týdně vždy ve středu a v neděli. Na obou linkách bude Eurowings létat s letounem Airbus A320 až do března.

Eurowings - Airbus A320 (foto: Eurowings)

Švédské Laponsko v posledním desetiletí lákalo v zimě stále více zahraničních turistů. Počet přenocování Němců se v letech 2013-19 zvýšil o 40 %. Němečtí turisté se tak stali po Norech druhými nejčastějšími návštěvníky ze zahraničí. Tento rostoucí trend však přerušila pandemie koronaviru. Otevření přímých sezónních linek z Německa dává naději na obnovu cestovního ruchu v tomto regionu.

Vedle příjezdové turistiky je švédské Laponsko zajímavé pro automobilový průmysl, který má ve Stuttgartu silné zastoupení, neboť zde v zimních podmínkách probíhá testování nových automobilů, motorů a pneumatik. Nové spoje jsou rovněž zajímavé pro obyvatele regionu pro jejich cesty do Německa.

Společnost Eurowings, jež je součástí Lufthansa Group, v současnosti létá do třech destinací ve Švédsku - Stockholmu, Göteborgu a Malmö. Již dříve management Eurowings označil Skandinávii jako region, ve kterém vidí příležitosti pro rozšíření provozu.

Turisty láká v Laponsku také možnost pozorování polární záře (foto: Janina Bienkowski/Pixabay)

Témata