Eurowings nabízí v Německu večerní odbavení zavazadel den před odletem

25.06.2021 - EvropaNěmecká nízkonákladová aerolinie Eurowings přichází před hlavní letní sezónou s novinkou na největších německých letištích, ze kterých nabízí své lety. Dopravce zavádí od konce června na letištích v Berlíně, Düsseldorfu, Hamburku, Kolíně nad Rýnem a Stuttgartu večerní odbavení den před odletem.

Odbavení cestujících Eurowings na německém letišti (foto: Eurowings)

Pasažéři si tak mohou mezi 18. a 20. hodinou nechat odbavit svá zavadla na lety plánované další den. Novinka může být zajímavá pro cestující s odletem v brzkých ranních hodinách. Podle Eurowings nová služba rovněž omezuje fyzický kontakt v době špičky, kdy je u odbavovacích přepážek rušno. Zároveň díky dřívějšímu odbavení zavazadel může být odlet pro mnohé cestující příjemnější. Cena za tuto službu je 5 eur.

Zájemcům o večerní odbavení Eurowings doporučuje, aby se před odbavením zavazadel bezplatně odbavili online. Na letišti vedle zavazadel je potřeba předložit potřebné dokumenty pro vstup do cílové země. Cestující obdrží již večer před odletem boarding pass na svůj let a další den tak může jít na letišti přímo na bezpečnostní kontrolu.

Odbavení večer den před odletem nabízí dlouhá léta pro své lety německá letecká společnost Condor. Vedle německých letišť je u Condoru tato služba dostupná také ve švýcarském Curychu. Odbavení večer před letem nabízí rovněž Austrian Airlines na letišti ve Vídni a Swiss a Edelweiss Air na letišti v Curychu.

Štítky