Eurowings nabízí internetové připojení na 10 minut zdarma

16.10.2018 - EvropaCestující německé nízkonákladové společnosti Eurowings se mohou na krátkých a středně dlouhých linkách připojit k internetu na 10 minut zdarma. Je to možné díky sponzoringu německou společností Deutsche Telekom. Eurowing v tiskové zprávě informoval, že postupně vybavil 72 svých letadel Airbus A319 a A320 potřebnými technologiemi, které umožňují surfování za letu. Společnost Deutsche Telekom nabízí internetové připojení za letu ve spolupráci s britským poskytovatelem Immarsat.

(foto: Eurowings/Volker Nothdurft/www.desoto.de)

Cestující se mohou v těchto letadlech připojit k hotspotu WiFi a prostřednictvím něj k palubnímu portálu Wings Connect. Vedle desetiminutového připojení zdarma si mohou pasažéři vybrat ze tří balíčků připojení. „Connect S“ umožňuje za 3,90 eur po celou dobu letu instant messanging a posílání e-mailů. S balíčkem „Connect M“ mohou cestující za 6,90 eur pohodlně surfovat po webových stránkách a sledovat filmy, jež jsou k dispozici na palubním portálu. Nejvyšším typem připojení je „Connect L“, které umožňuje za 11,90 eur sledovat streamované video a hudbu.

Eurowings uvedl, že podle studie společnosti Immarsat nepovažuje 60 procent cestujících vysokorychlostní internetové připojení v letadle za luxus, nýbrž za nutnost. Podle výzkumu satelitního poskytovatele 80 procent cestujících ze vzorku uvedlo, že příštím letu internetové připojení využije. Mezi mladými lidmi ve věku od 18 do 30 let by tak učinilo až 91 procent cestujících. Eurowings odkazuje rovněž na studii konzultační společnosti Roland Berger, podle které je dostupnost internetu na palubě třetím nejdůležitějším kritériem při výběru letu.

Témata