Eurowings a Volotea se dohodly na vzájemném prodeji letenek

16.02.2023 - EvropaNízkonákladové aerolinie Eurowings a Volotea včera oznámily podepsání memoranda o porozumění týkajícího se obchodní spolupráce při prodeji letenek na více než 140 linkách. V rámci tohoto distribučního partnerství budou společnosti nabízet cestujícím možnost rezervace na vybrané lety druhého partnera.

Volotea tak bude prostřednictvím svých prodejních kanálů prodávat 100 linek Eurowings. Německý dopravce pak zařadí do prodeje 40 linek společnosti Volotea. Vzájemně prodávané linky však neobdrží kód druhého partnera. Nebude se tedy jednat o code-sharing, ale čistě vzájemnou prodejní spolupráci.

Součástí spolupráce bude také otevření osmi nových linek z Berlína, Düsseldorfu, Stuttgartu a Hamburku do středně velkých měst v Itálii (Verona, Florencie) a Francii (Bordeaux, Lyon a Nantes). Tyto nové linky mají být provozovány společností Volotea dvakrát týdně s kapacitou okolo 60 tisíc sedadel ročně.

(ilustrační foto: Eurowings)

Podle šéfa Eurowings Jense Bischofa společnost spoluprací posiluje „euro“ ve své značce. „Plánovaná obchodní spolupráce s Volotea otevře našim zákazníkům řadu nových cílů ve Francii a Itálii a atraktivní spojení v rámci jižní Evropy,“ uvedl šéf Eurowings. Podle Bischofa poté, co Eurowings novými základnami v Praze a v Stockholmu rozšířil své působení ve východní a severní Evropě, se nyní spoluprací s Volotea zaměřuje na rozvoj linek směrem do jižní Evropy.

„Plánovaná strategická dohoda se společností Eurowings je významná a unikátní, pokrývá více než 140 linek bez překryvů a signalizuje potenciál silnějšího, dlouhodobého partnerství. S osmi novými destinacemi můžeme německé veřejnosti představit také naši osobitou nabídku. Volotea spojuje důležitá, ale často nedostatečně obsluhovaná města střední velikosti bez mezipřistání, což zjednodušuje cestování,“ řekl Carlos Muñoz, zakladatel a výkonný ředitel Volotea.

Vzájemný prodej letenek bude zahájen na webech eurowings.com a volotea.com a dalších distribučních kanálech obou dopravců po uzavření finální dohody o spolupráci. To by se mělo stát koncem dubna.

Nové linky Volotea do Německa:

od 26. května 2023:

  • Berlín - Verona
  • Düsseldorf - Bordeaux
  • Stuttgart - Bordeaux

od 10. a 12. října 2023:

  • Berlín-Lyon
  • Hamburk-Bordeaux
  • Hamburk-Florencie
  • Hamburk-Lyon
  • Stuttgart-Nantes

Témata