Etihad Airways představují novou první třídu

05.10.2009 - Asie & AustrálieEtihad Airways se jako poslední aerolinie nedávno zařadily do klubu leteckých společností, které svým klientům v rámci služeb první třídy nabízí nejvyšší dostupnou úroveň soukromí v rámci tzv. travel suites. Tento koncept v posledních letech zvolily především asijské aerolinie, které již dlouhou dobu udávají směr vývoje palubních služeb napříč všemi cestovními třídami. Jmenovitě se jedná například o Singapore Airlines nebo Emirates, které jsou přímým konkurentem Etihad Airways na většině dálkových linek do Severní Ameriky, Evropy, Asie a Austrálie.

Etihad Airways - Diamond First Class

Nová cestovní třída Diamond First Class byla poprvé představena v letadle Airbus 340-600, jehož první let vedl na konci srpna do jedné z důležitých destinací společnosti, na londýnské letiště Heathrow. Spojení Abu Dhabi – Londýn/Heathrow je první trasou, kde bude nový produkt pravidelně nabízen. V září se do flotily zařadil druhý podobně inovovaný letoun a do konce roku 2010 bude inovováno další devět strojů. Od výrobce bude takto vybavena pětice letounů Airbus 330-300. Ty se do flotily zařadí během následujících dvou let.

Společnost zatím nezveřejnila, které destinace budou stroje s novou první třídou obsluhovat. S největší pravděpodobností mezi těmito destinacemi však nebude chybět New York, Chicago, Paříž, Sydney nebo Melbourne. Etihad také nepotvrdily, zda je jejich cílem vybavit konceptem „suites“ všechna svá letadla určená pro dálkové linky po vzoru Emirates, nebo zda se bude jednat pouze o část flotily po vzoru letadel Airbus 380-800 u Singapore Airlines. Paralelně arabské aerolinie také 30. září otevřely svůj druhý salónek pro prémiové cestující na letišti Heathrow. Společnost tak začíná budovat síť svých vlastních salónků. První salónek byl před několika lety otevřen na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem.

Etihad Airways - Diamond First Class

Štítky