Estonské Marabu Airlines si pronajaly Airbusy A320neo

28.12.2022 - EvropaNová estonská společnost Marabu Airlines si před Vánoci u americké leasingové firmy Aviation Capital Group (ACG) pronajala letouny Airbus A320neo. Mělo by se jedná o čtyři starší A320neo, které donedávna létaly u indické nízkonákladové aerolinie IndiGo. O pronájmu letadel informoval server Airfinance Journal.

Letouny, které jsou poháněny motory PW1000G, jsou v současnosti připravovány v Německu na dodání. Společnost Marabu má úzce spolupracovat s estonskou aerolinií Nordica, od které si pronajme pro začátek jeden A320neo.

Marabu Airlines - Airbus A320neo (foto: Marabu Airlines)

Leteckou společnost Marabu Airlines založila německá společnost Condor (51 % akcií) s investiční firmou Attestor (49 %). Nový dopravce bude již v letní sezóně 2023 zajišťovat vybrané dovolenkové lety z Německa. Mělo by se jednat o lety z Hamburku a Mnichova do Chorvatska, Portugalska, Španělska, Itálie, Řecka a Egypta. Výkonným ředitelem Marabu Airlines je Paul Schwaiger, který byl v minulosti šéfem SunExpress Airlines a obchodním ředitelem Condor.

Lety Marabu Airlines se již zobrazují v rezervačním systému společnosti Condor a je možné na ně rezervovat letenky. Využití letadel Marabu s posádkami pro lety z Něemcka kritizovala v prosinci německá odborová organizace Vereinigung Cockpit.

Let Marabu Airlines z Mnichova na řecký ostrov Zakynthos je možné rezervovat na stránkách společnosti Condor (zdroj: Condor.de)

Témata