Embraer prodal dalších 11 letadel

19.07.2004 - USA & KanadaBrazilský výrobce Embraer oznámil dnes na Farnborough Air Show, že tři letecké společnosti přeměnily své opce na celkem 11 letounů v pevné objednávky.

Luxair uplatnil opci na dva letouny Embraer ERJ 135, které budou dodány v prvním čtvrtletí 2005. Lucemburský dopravce zatím provozuje osm strojů ERJ 145, nově objednané letouny mají být nasazeny na pravidelnou linku na London City Airport.

Republic Airways pevně objednaly dva letouny Embraer ERJ 170 s dodáním ve třetím čtvrtletí příštího roku. Republic Airways pravidelné lety zahájí příští měsíc. Společnost bude operovat regionální lety pro United Airlines jako United Express z Chicaga a washingtonského letiště Dulles.

Posledním objednavatelem je americká regionální společnost Trans States Airlines, která uplatnila opci na šest letadel Embraer ERJ 145. Trans States Airlines provozují své linky hned pro tři velké aerolinie - American Airlines, United Airlines a US Airways, pro které operuje pod hlavičkou AmericanConnection, United Express a US Airways Express.

Republic Airways - ERJ 170
Embraer ERJ 170 v barvách United Express, pro které Republic Airways létají. (Foto: Embraer)

Štítky