EasyJet začne létat mezi Prahou a Barcelonou

22.06.2021 - Česká republikaNízkonákladová aerolinie easyJet dnes oznámila otevření nové sezónní linky do Prahy. Již od 19. července začne společnost nově létat také mezi Prahou a Barcelonou. Nová linka bude provozována třikrát týdně letounem Airbus A320 Family. Odlety z Prahy budou vždy v pondělí v 11:15, v pátek v 19:10 a v neděli v 11:00. Z Barcelony se bude odlétat v pondělí v 8:00, v pátek 16:00 a v neděli v 7:50.

Airbus A320 nízkonákladové aerolinie easyJet na ruzyňském letišti (foto: Letiště Praha)

Letenky na novou linku jsou v prodeji prostřednictvím webových stránek easyJet a dalších prodejních kanálů. K dispozici jsou letenky na lety až do konce října. Ceny jednosměrných letenek začínají na 564 korunách, ve vybraných termínech lze zakoupit zpáteční letenku z Prahy do Barcelony za cenu 1128 korun. Za tuto cenu lze letět pouze s malým příručním zavazadlem (max. 45 x 26 x 20 cm). Za zapsané zavazadlo do 23 kilogramů se připlácí 450 Kč za jeden let.

„Španělsko patří dlouhodobě mezi vyhledávané turistické cíle po celý rok. Nová linka easyJetu tento zájem potvrzuje a přinese v hlavní sezóně další alternativy cestování mezi Prahou a Barcelonou. Díky přímým letům naplánovaným na každé pondělí, pátek i neděli si mohou Češi navíc užít i příjemný prodloužený víkend v Barceloně,“ uvedl Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

Otevření linky mezi Prahou a Barcelonou je součástí rozšíření letního provozu easyJet na letišti El Prat v Barceloně. Vzhledem k restrikcím v cestování ve Velké Británii se společnost rozhodla náhradou otevřít několik sezónních linek po Evropě. Vedle Prahy bude nově easyJet z Barcelony létat do Amsterdamu, Curychu, Kodaně, Olbie a Salzburku.

V současnosti mezi Prahou a Barcelonou operuje jen španělská nízkonákladová aerolinie Vueling. Poté, co vstoupí na tuto trasu v polovině července easyJet, budou mezi oběma městy do konce letního letového řádu létat dva dopravci. Ryanair plánuje obnovení letů z Prahy do Barcelony až se začátkem platnosti zimního letového řádu koncem října. V tu dobu by měla začít provozovat tuto linku také německá společnost Eurowings, která otevře v Praze svou základnu. V zimním období tak mají mezi Prahou a Barcelonou létat tři dopravci.

EasyJet minulý týden obnovil pravidelné lety mezi Prahou a Amsterdamem, na lince létá až čtyřikrát týdně. Od začátku července se pak společnost vrátí na svou pravidelnou linku mezi Prahou a Ženevou, na které bude létat dvě rotace týdně.

Témata