EasyJet začne létat do Severní Makedonie

26.08.2021 - EvropaNízkonákladová aerolinie easyJet v nadcházející zimní sezóně přidá do své sítě další evropskou zemi. Od 1. listopadu bude společnost létat do Severní Makedonie, když otevře novou linku Ženeva - Skopje. Nové spojení bude provozováno zprvu dvakrát týdně, od 29. listopadu 2021 do 7. ledna 2022 a od 7. února do 25. března 2022 jsou plánovány tři lety týdně. Lety bude zajišťovat švýcarská pobočka easyJet Switzerland.

Odbavovací budova pro cestující na mezinárodním letišti ve Skopje (foto: Sebleouf/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Na lince Ženevou a Skopje nebude mít easyJet žádnou další konkurenci. Pravidelné spojení se Skopje má Curych, jež je zajišťováno švýcarskými společnostmi Edelweiss Air a Chair Airlines.

Na letišti ve Skopji má dominantní postavení maďarská nízkonákladová aerolinie Wizz Air. Společnost provozuje přímé linky z makedonského hlavního města do třicítky destinací. Wizz Air kvůli bilaterálním dohodám nemůže rozšířit svou nabídku o cíle ve Švýcarsku. Společnost provozuje pravidelné spojení ze Skopje do Basileje, letiště Basilej-Mylhúzy však leží ve Francii.

Na letišti ve Skopje bude easyJet teprve třetím nízkonákladovým dopravcem. Vedle Wizz Air dále do makedonské metropole létá turecká nízkonákladová aerolinie Pegasus Airlines operující linku z Istanbulu-Sabiha Gökçen.

Témata