EasyJet spojí Prahu s Berlínem

27.03.2018 - Česká republikaPraha a Berlín budou mít opět po několika měsících přímé letecké spojení. Nízkonákladová společnost easyJet dnes oznámila zavedení pravidelných letů mezi Prahou a berlínským letištěm Tegel. Provoz na nové lince bude zahájen již 21. dubna 2018 a spojení bude provozováno třikrát týdně letounem Airbus 320 pro 180 cestujících. Odlety z Berlína budou vždy v úterý, ve středu a ve čtvrtek v 6:00 s příletem na ruzyňské letiště v 7:05. Z Prahy do Berlína jsou odlety ve stejné dny v 7:45 s příletem na berlínské letiště Tegel v 8:50.


Letoun easyJet startuje z berlínského letiště Tegel. Od ledna má společnost na Tegelu svou základnu (foto: Flughafen Berlin Brandenburg)

„Přímé lety mezi Prahou a Berlínem jsou obchodně důležitým leteckým spojením. Proto jsme rádi, že se podařilo v krátkém čase nahradit ukončení provozu předchozího dopravce a pravidelná linka s německou metropolí se od 21. dubna obnoví. Očekáváme, že přímý spoj využije více než 26 tisíc cestujících v obou směrech,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Letenky na novou linku je možné již zakoupit prostřednictvím webových stránek easyjet.com, mobilní aplikace dopravce a dalších rezervačních systémů. EasyJet oznámil, že ceny jednosměrných letenek z Prahy do Berlína budou začínat na 524 Kč včetně administračních poplatků. Aktuálně nabízí rezervační systém na webu dopravce letenky od 754 Kč na velké množství termínů do konce října, ve směru z Berlína do Prahy začínají ceny jednosměrných letenek na 822 Kč.


Braniborská brána, dříve symbol rozdělení Berlína, dnes symbol sjednoceného hlavního města Německa (foto: Cezary Piwowarski/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

S novou linkou do Berlína bude easyJet spojovat Prahu již s 12 destinacemi. Od svého prvního letu do Prahy v roce 1999 přepravila společnost již více než 13 milionů cestujících. V loňském roce přepravil easyJet na svých linkách z/do Prahy rekordních 1,2 milionů cestujících, což znamenalo meziroční nárůst o 9,3 procent. V loňském roce získal easyJet titul „Nejtišší dopravce“ operující na Letiště Praha.

Praha o přímé letecké spojení s Berlínem přišla vloni v říjnu spolu s ukončením provozu společnosti Air Berlin. Ta v letní sezóně 2017 provozovala čtyři lety denně operované letounem Bombardier Q400 pro 70 cestujících. V minulosti létaly z Prahy do Berlína také ČSA, ty však lety v roce 2014 po 66 letech provozu z ekonomických důvodů ukončily.

Témata