EasyJet představil nové zbarvení letadel

04.02.2015 - EvropaNízkonákladová společnost easyJet včera představila první Airbus A319 (G-EZDE) v nových barvách. Jedná se o první změnu zbarvení letadel od roku 1998. Tradiční oranžová barva společnosti byla rozšířena ze směrovky až na záď letounu. Na samotné směrovce byl o něco zvětšen (společnost uvádí o 15 procent) nápis easyJet. Ze spodní části zádi vybíhá k přídi letadla rozšiřující se oranžový pruh, ve kterém je opět název aerolinie. Na rozdíl od současných barev je název easyJet na trupu znatelně menší a bez doménové koncovky .com.

První Airbus A319 v nových barvách (foto: easyJet)

Blížící se dvacáté výročí založení společnosti, které bude letos v listopadu, se ukázalo vhodnou příležitostí představit nové zbarvení letadel. Podle Petera Duffyho, obchodního ředitele easyJet, nové barvy doplňují mnoho změn, které společnost zavedla jako je výběr míst v letadle, transparentní ceny, flexibilní letenky či oceňovaná mobilní aplikace.

(foto: easyJet)

V nových barvách budou od dubna dodávány všechny nové letouny. Postupně nové zbarvení obdrží další letouny. Do konce letošního roku má být v novém designu celkem 29 letadel easyJet. Do konce roku 2017 bude mít nové barvy polovina flotily společnosti.

(foto: easyJet)

Témata