EasyJet oznámil vytvoření základny v Madridu

26.08.2006 - EvropaNízkonákladová společnost easyJet oznámila ve čtvrtek 24. srpna rozšíření svých služeb na španělském trhu a vytvoření nové základny na letišti Madrid/Barajas. Nová základna v Madridu, která začne fungovat od 16. února 2007, bude v pořadí již 17. bází easyJetu a první základnou společnosti ve Španělsku. EasyJet rovněž plánuje operovat z Madridu vnitrostátní lety do dalších velkých španělských měst. O které linky konkrétně se bude jednat a s jakou frekvencí budou provozovány, společnost oznámi příští měsíc.

EasyJet začal létat na letiště Madrid/Barajas v roce 1998 a od té doby jeho provoz na linkách do Madridu rostl každým rokem. EasyJet v současnosti zaujímá čtvrté místo mezi nízkonákladovými aeroliniemi v Madridu. V loňském roce společnost přepravila na linkách z a do španělské metropole 900 tis. cestujících. "Myslím si, že u letiště v Madridu a vůbec na španělském trhu stále existuje potenciál k růstu pro nízkonákladové společnosti, protože zatím je většina linek operována tradičními aeroliniemi, které nejsou tolik flexibilní a mnohdy nejednají v zájmu spotřebitele," uvedl Andy Harrison, výkonný ředitel easyJet.

Španělský trh je pro společnost po Velké Británii druhým nejdůležitějším trhem, síť easyJet v současnosti zahrnuje celkem 72 linek do 11 španělských destinací. EasyJet je se 7,5 milióny přepravenými cestujícími za rok 2005 největší nízkonákladovou leteckou společností ve Španělsku

Témata