EasyJet otevře základnu v Birminghamu

22.05.2023 00:00 - EvropaLetecká společnost easyJet otevře na jaře 2024 základnu v Birminghamu. Na místním letišti umístí hned 3 letadla typu A320. EasyJet z Birminghamu již nyní nabízí lety do populárních destinací jako je Amsterdam, Faro, Lisabon, Neapol, Miláno, Palma de Mallorca či Ženeva. Bázování letadel zřejmě příští jaro a léto tuto nabídku ještě znásobí.

Podle výzkumu chování spotřebitelů ve Velké Británii, kterou financovala společnost easyJet, vyplynulo, že přestože mají mnozí ostrované nyní hlouběji do kapsy, raději se vzdají rychlého občerstvení, návštěvy restaurace nebo nákupu nového oblečení než by se zřekli možnosti alespoň 1x ročně vyletět z Británie na dovolenou. Tyto lety pak budou logicky hledat zejména mezi nízkonákladovými společnostmi.

Pro společnost easyJet je trh ve Velké Británii zásadní. 55% сestujících přepravených společností totiž svoji cestu zahájilo nebo skončilo na jednom z britských letišť. Birmingham bude v pořadí již devátou základnou společnosti ve Spojeném království. Již nyní společnost bázuje svá letadla na letištích v Belfastu, Bristolu, Edinburghu, Glasgow, Manchesteru, Liverpoolu, Londýně-Gatwicku a Londýně-Lutonu, kde má společnost také svoje sídlo.

Airbus A320 společnosti easyJet v Birminhgamu, leden 2018 (autor: Alec Wilson, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Témata