Easyjet otevře novou základnu ve španělském Alicante

25.05.2023 16:07 - EvropaNízkonákladová aerolinie easyJet ve středu oznámila další expanzi na španělském trhu. V příštím roce na jaře zřídí novou sezónní základnu na letišti v Alicante, kde bude bázovat tři letadla. Bude se jednat celkově o třicátou základnu easyJet.

Díky nové základně bude moci easyJet navýšit své kapacity na letech do Alicante zhruba o 16 %. Celkově společnost nabídne na letech do tohoto španělského města v příští letní sezóně celkem 1,62 milionu míst. Nová základna by rovněž měla vytvořit přibližně stovku nových pracovních míst na letišti v Alicante.

Letecký pohled na mezinárodní letiště ve španělském Alicante (foto: Werner Wilmes/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Alicante bude v pořadí v pořadí o čtvrtou španělskou základnu easyJet ve Španělsku. Ve Španělsku společnost má již dvě sezónní základny, které jsou v provozu jen během letního letového řádu. V roce 2017 easyJet zřídil takovou základnu na letišti v Palma de Mallorca, v roce 2021 pak následovala základny v Malaze.

Do Alicante začal easyJet létat v roce 1999, když otevřel svou první linku dohoto španělského města z Londýna-Stanstedu. Od té doby přepravil na linkách z a do Alicante zhruba 27,5 milionu cestujících. V současnosti je easyJet druhou největší leteckou společností na letišti v Alicante.

Zprávu o nové základny v Alicante zveřejnil easyJet jen několik dnů poté, co informoval o zřízení základny v Birminghamu. V tomto britském městě bude společnost bázovat rovněž tři letadla.

(foto: easyJet)

Témata