EasyJet kvůli stávce personálu v Portugalsku zrušil 350 letů

12.07.2023 11:12 - EvropaOdborová organizace SNPVAC zastupující palubní průvodčí v nízkonákladové aerolinie easyJet v Portugalsku vyhlásila pětidenní stávku. Odboráři požadují zvýšení mezd a podobné pracovní podmínky jako na jiných základnách společnosti. Současnou nabídku managementu odbory odmítly, poněvadž podle nich nepokrývá inflaci. Podle místních médií 90 % členů odborů hlasovalo pro stávku. Společnost uvedla, že je zklamaná rozhodnutím odborů, protože byla ochotná dále jednat.

Kvůli stávce, která má proběhnout od 21. do 21 července, zrušil easyJet celkem 350 svých letů. Podle SNPVAC se jedná o 69 % letů z a do Portugalska, které jsou na tyto dny naplánovány.

Letadla společnosti easyJet na mezinárodním letišti v Lisabonu (foto: Albert Lugosi/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

V letošním roce se jedná již o třetí stávku organizovanou SNPVAC v easyJet. Stávka je plánována v období vrcholné letní sezóny, kdy mnoho cestujících plánuje dovolenou v Portugalsku. Cestujícím, kterým byly zrušeny lety, nabízí společnost zdarma přebookování na jiný let nebo vrácení peněz.

Další protesty pak chystají pracovníci pozemního odbavení portugalských letišť. Akce jsou plánovány na 19. července a 1. srpna.

Témata