Easyjet bude létat ze Southendu do Prahy

13.12.2017 - Česká republikaNízkonákladová aerolinie easyJet v úterý oznámila otevření linky z londýnského letiště Southend do Prahy. Nové spojení bude provozováno od 27. července 2018 a společnost počítá s celoročním provozem. Podle zveřejněného letového řádu bude odlet linky EZY 7365 ze Southendu vždy v pondělí a v pátek v 7:25. Na ruzyňském letišti let přistane v 10:20 a zpět odstartuje v 10:50 jako EZY 7366. Přistání letu z Prahy na letišti v Southendu je plánováno na 11:45 místního času.


easyJet - Airbus A320 (foto: Alec Wilson/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

„Nová linka z Prahy na Southend nabídne pasažérům cestujícím do britské metropole další možnosti kromě existujících spojů, které létají na londýnská letiště Gatwick a Stansted,“ uvedl Ali Gayward, manažer easyJetu pro Velkou Británii. EasyJet tak bude v příštím roce opět létat do Prahy z deseti letišť. Po loňském zrušení linky z pařížského letiště Charlese de Gaulla tento počet klesl na devět letišť.

Letenky na novou linku jsou již v prodeji na webových stránkách dopravce, v mobilní aplikaci easyJet a také prostřednictvím globálních rezervačních systémů. Ceny jednosměrných letenek z Prahy začínají aktuálně na 814 Kč.

Na trase mezi Southendem a Prahou již létá pětkrát týdně britská aerolinie Flybe, přičemž v příštím roce bude linku operovat denně.


Terminál na londýnském letišti Southend (foto: calflier001/Wikipedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Londýnské letiště Southend se nachází v těsné blízkosti města Southend-on-Sea, jež leží v ústí řeky Temže do Severního moře. „Letiště Southend stojí na nejvyšší příčce hodnocení londýnských letišť a zákazníci vyzdvihují zejména jeho skvělé služby a celkovou uživatelskou vstřícnost,“ připomněl Ali Gayward z easyJetu. Letiště má s Londýnem vlakové spojení s nabídkou spojů do stanic Stratford a Liverpool Street.

Společnost easyJet rovněž včera informovala, že za posledních 12 měsíců přepravila na linkách z/do Prahy přes 1,2 milionů cestujících, což znamená meziroční nárůst o 11 procent.

Témata