Dvě zajímavosti na trase mezi Prahou a Londýnem

27.10.2021 - Česká republikaBritish Airways obvykle posílají na svou denní linku z londýnského letiště Heathrow do Prahy Airbusy A320. Tu a tam nasadí britský dopravce na linku větší Airbus A321neo. Obvykle se tak děje z důvodu většího počtu cestujících. Stalo se tak i včera, kdy společnost vyslala do Prahy letoun registrace G-NEOR.

Airbus A321neo na ploše pražského letiště (foto: Centaureax)

Druhou včerejší zajímavostí na trase mezi Prahou a Londýnem je přílet letounu Boeing 737-800 společnosti Ryanair UK na odpolední lince ze Stanstedu. Běžně lety na této lince zajišťují letouny irského Ryanairu nebo polské pobočky Buzz. Ryanair UK přiletěl do Prahy pravděpodobně vůbec poprvé.

Boeing 737-800 Ryanair UK na úterní lince z londýnského letiště Stansted (foto: Centaureax)

Ryanair UK je britská pobočka Ryanairu, od začátku roku 2019 má vlastní osvědčení leteckého provozovatele a od března 2019 létá na linkách Ryanair. Důvodem využívání této pobočky k letům je samozřejmě brexit. Samotný Ryanair sídlí v Irsku, tedy v členském státě EU. Po brexitu hrozilo, že by společnost nemohla létat na vnitrostátních linkách po Velké Británii. Ryanair UK provozuje jen čtyři letouny Boeing 737-800. Livery letadel britské pobočky je zcela stejné jako irského Ryanairu.

(foto: Centaureax)

Témata