Dubajský aerosalon byl zahájen, očekává se velká objednávka od Air Arabia

17.11.2019 - Asie & AustrálieLetošní ročník Dubajského aerosalonu byl dnes zahájen na letišti Al Maktoum International (označováno též jako Dubai World Central) v Dubaji. Pětidenní akci slavnostně otevřel Muhammad bin Rašíd Al Maktúm, vládce emirátu Dubaj, předseda vlády a viceprezident Spojených arabských emirátů (SAE), spolu se šejkem Muhammadem bin Zayed Al Nahjánem, korunním princem emirátu Abú Dhabí a vrchním velitelem armády SAE.

Pohled na plochu aerosalonu s vystavenými letadly (foto: Dubai Airshow)

Dubajského aerosalonu, který se koná každé dva roky, se letos účastní více než 1300 vystavovatelů, vystaveno je 165 letadel a očekává se návštěva až 87 tisíc lidí především z řad odborné veřejnosti. Aerosalon má důležitou roli pro sjednávání kontraktů se zákazníky z Blízkého východu, ale také z Afriky a Asie. Tradičně se veletrhu účastní i menší lokální firmy a zákazníci z arabských zemí.

Vládce Dubaje šejk Muhammad bin Rašíd Al Maktúm navštívil v první den aerosalonu také stánek Airbusu (foto: Dubai Airshow)

Očekává se, že kontrakty uzavřou, jak Airbus s Boeingem, tak i další výrobci, Bombardier, Embraer, Lockheed Martin, General Electric a další. Analytici očekávají velkou objednávku na stovku letadel rodiny A320neo od nízkonákladové aerolinie Air Arabia. Další menší objednávky letadel by měly uzavřít společnosti Jazeera Airways a SalamAir.

Průlet Airbus A380 Emirates a akrobatického týmu Al Fursan ze Spojených arabských emirátů (foto: Dubai Airshow)

Kontrakty očekávají také dodavatelé bizjetů určených pro privátní lety. Dubajský aerosalon hraje rovněž důležitou roli při sjednávání vojenských dodávek. Vzhledem k výši vojenských rozpočtů arabských zemí si veletrh nemůže dovolit ignorovat žádný významnější dodavatel.

Vystaven je také zbrusu nový Airbus A350-900. Airbus jej dodal společnosti Fiji Airways v pátek (foto: Dubai Airshow)

Štítky