Dubajská hotelová skupina Five objednala luxusní Airbus ACJ TwoTwenty

20.11.2021 - Asie & AustrálieŠvýcarská společnost Comlux získala prvního zákazníka, který objednal Airbus A220 ve VIP verzi označované jako ACJ TwoTwenty. Stala jí hotelová skupina FIVE provozující několik luxusních hotelů a resortů v Dubaji. Ta objednala jeden letoun ACJ TwoTwenty v luxusní úpravě. Letoun dodá Comlux a pro skupinu FIVE jej bude provozovat Comlux Aviation. Objednávka byla zveřejněna tento týden v průběhu aerosalonu v Dubaji.

ACJ TwoTwenty v livery hotelové skupiny Five (foto: Comlux)

Objednaný letoun bude ve VIP úpravě určen pro přepravu 16 cestujících. Na palubě bude k dispozici kuchyň, velký jídelní stůl pro osm osob, pokoj s velkou postelí a sprchou. Letoun dále bude vybaven elektrochromatickými okny s plynulým zatemňováním, vysokorychlostním internetem a dvěma velkými 55palcovými obrazovkami.

Upravený ACJ TwoTwenty pro skupinu FIVE má být uveden do provozu v roce 2023. Letoun poháněný motory Pratt & Whitney PW1500G získá v maltském rejstříku registraci 9H-FIVE a bude mít základnu na letišti Dubai World Central.

Vizualizace interiéru letounu objednaného skupinou FIVE (foto: Comlux)

„Cílem skupiny FIVE je poskytnout své rozmanité a věrné zákaznické skupině jedinečnou cestu,“ uvedla společnost. „Toto letadlo bude létat po celém zeměkouli a přepravovat hosty v záviděníhodném stylu s dostatkem možností zábavy.“ Společnost tak nabídne svým zákazníkům exkluzivní zážitek nejen na zemi, ale také při cestě do luxusních resortů FIVE.

Do portfolia hotelové skupiny FIVE patří luxusní hotel Palm Jumeirah v Dubaji, který je vlajkovou lodí skupiny. Hotel stojí na umělém ostrově ve tvaru palmy u pobřeží Dubaje. Dále skupina vlastní FIVE Jumeirah Village a rezidenční projekty Jumeirah Village Circle a Bahar 4.

Comlux Aviation se v loňském roce staly první společností, která u Airbusu objednala dva letouny ACJ TwoTwenty. Další čtyři stroje vloni objednaly zákazníci, jejichž jméno nebylo zveřejněno.

Krájení letounu ACJ TwoTwenty, zleva Richard Gaona, šéf Comlux, Kabir Mulchandani, zakladatel a ředitel skupiny FIVE, a Benoit Defforge, prezident Airbus Corporate Jets (foto: Comlux)

Témata