Dobrolet kvůli sankcím zastavuje lety

03.08.2014 - EvropaRuská nízkonákladová aerolinie Dobrolet dočasně zastavuje od 4. srpna všechny své lety. Společnost na svém webu informovala, že v důsledku sankcí EU došlo ke zrušení smlouvy o pronájmu letadel Boeing 737-800. Dobrolet se dostal koncem července na sankční seznam EU kvůli letům na okupovaný Krym. Podle webu Dobroletu zajistí přepravu cestujících s letenkami do Simferopolu po 15. srpnu a do Volgogradu po 20. srpnu letecká společnost Orenburg Airlines. Pasažerům na ostatních linkách budou vráceny peníze. Týká se to zejména linek do Samary, Permu, Ufy a Jekatěrinburgu, kam měly být zahájeny lety v průběhu srpna.

Dobrolet - Boeing 737-800
Dobrolet - Boeing 737-800 (foto: Aeroflot)

Dobrolet je dceřinou společností Aeroflotu pro nízkonákladové lety. V současnosti má společnost ve svém letadlovém parku dva Boeingy 737-800 a jeden Suchoj Superjet 100. Dobrolet plánoval, že do konce letošního roku rozšíří svou flotilu až na osm letadel Boeing 737-800. Podle ruské tiskové agentury ITAR-TASS má Dobrolet pronajaty Boeingy 737 od BBAM Aircraft Leasing and Management. Tato americká společnost se vedle pronájmů letadel zabývá zajištěním financování letadel, jejich údržbou, pojištěním a dalšími souvisejícími službami.

Aeroflot založil Dobrolet vloni v říjnu jako svou dceřinou společnost pro nízkonákladové lety. Letos v květnu aerolinie získala vlastní osvědčení provozovatele letecké dopravy a v červnu slavnostně zahájila svůj provoz lety do Simferopolu, který leží na sporném Krymu. Podle letového řádu provozoval Dobrolet šest letů denně z Moskvy-Šeremětěvo do Simferopolu.

Témata