Do Prahy začaly létat z Taškentu chartery Uzbekistan Airways

15.05.2022 - Česká republikaDnes odpoledne přistál na pražském ruzyňském letišti první charterový let Uzbekistan Airways. Let byl zajištěn letounem Airbus A320neo registrace UK32021. Jedná se o první z pravidelných charterů, které budou v letní sezóně létat mezi Prahou a Taškentem jednou týdně. Odlety z Prahy jsou plánovány vždy v neděli v 15:20 s příletem do Taškentu ve 23:25. Poslední let je plánován na 4. září 2022.

Letoun Airbus A320neo Uzbekistan Airways na pražském letišti (foto: Centaureax)

Chartery jsou organizovány uzbeckými cestovními kancelářemi. Lety jsou určeny, jak pro uzbecké cestující mířící do ČR, tak i české turisty, kteří chtějí navštívit Uzbekistán. Jednosměrná letenka do Taškentu stojí 350 dolarů (8320 korun), přičemž v ceně je zahrnuto zapsané zavazadlo do 23 kilogramů a příruční zavazadlo do 8 kilogramů. Během letů je podáváno na palubě občerstvení zdarma.

Uzbekistan Airways - Airbus A320neo (foto: Centaureax)

V České republice lze zakoupit letenky na tyto lety prostřednictvím prodejce Easyway. Ten tyto lety rovněž nabízí jako možnost, jak letět z Prahy do Ruska. Firma na svém webu a síti Telegram uvádí, že zajišťuje prostřednictvím návazných letů spojení Praha-Moskva a Praha-Petrohrad. Cena takového jednosměrného letu začíná na 550 dolarech.

(foto: Centaureax)

Témata