Do Mnichova začaly létat Azimuth Airlines

26.12.2019 - EvropaNového dopravce získalo začátkem tohoto týdne mnichovské letiště. Ruská letecká společnost Azimuth Airlines zahájila v pondělí 23. prosince lety z Krasnodaru do Mnichova. Nové pravidelné spojení z tohoto jihoruského města je provozováno dvakrát týdně letounem Superjet 100. Mnichov je vůbec prvním cílem Azimuth Airlines v Evropské unii.

Superjet 100 společnosti Azimuth Airlines na mnichovském letišti (foto: Flughafen München)

Krasnodar leží 1200 kilometrů jižně od Moskvy v evropské části Ruska nedaleko pobřeží Černého moře. Toto milionové město je důležitým administrativním a hospodářským centrem oblasti. „Nové spojení do Krasnodaru rozšiřuje nabídku měst v Ruské federaci, do kterých lze letět z Mnichova,“ uvedl Ulrich Theis, šéf rozvoje linek Letiště Mnichov.

Zahajovací let Azimuth Airlines do Mnichova (foto: Flughafen München)

Azimuth Airlines je společnost se sídlem v Rostovu na Donu a operující také z Krasnodaru. Aerolinie zahájila provoz v roce 2017 několika vnitrostátními linkami z Rostova na Donu. Společnost se dosud zaměřovala na domácí lety, jedinou zahraničními spoji byly linky do Biškeku a Jerevanu. Tento měsíc společnost zahájila lety z Rostova na Donu do Tel Avivu.

Témata