DER Touristik nabídne chartery s A350 z Prahy do Vietnamu, Dominikánské republiky a na Kubu

15.06.2023 23:20 - Česká republikaSkupina DER Touristik ve čtvrtek na tiskové konferenci v Praze potvrdila informace, že nabídne svým klientům leteckou přepravu do exotických destinací dálkovými letadly. DER Touristik Eastern Europe uzavřela smlouvu se španělskou leteckou společností World2fly, která exkluzivně zajistí přepravu se svým Airbusem A350-900.
Hodnota kontraktu pro letošní zimní sezónu přesahuje půl miliardy korun a cestovním kancelářím Fischer a Exim Tours zaručuje od konce října tři lety týdně na vietnamský ostrov Phu Quoc, do dominikánské Punta Cany a kubánské Santa Clary.

World2Fly - Airbus A350-900 (foto: World2Fly)

Airbus A350-900 bude létat v konfiguraci pro 432 cestujících. Podle DER Touristik tato konfigurace nabízí nejlepší poměr celkové ceny letu a počtu cestujících, a tím i nejvýhodnější cenu letenky. Airbus A350 jako dálkový letoun nejnovější generace díky svým úsporným motorům, a použitým materiálům má nižší spotřebu paliva až o 25 % nižší oproti předchozí generaci.

„Tohle všechno jsme zvažovali, když jsme si vybírali partnera pro naše dálkové lety. Budeme mít k dispozici úplně nové letadlo, takže věřím, že už samotný let bude pro klienty skvělým zážitkem. Díky vlastnostem letadla navíc budeme schopni nabídnout i nejlepší cenu,“ uvedl k uzavřenému kontraktu Jiří Jelínek, předseda představenstva skupiny DER Touristik.

Kabina ekonomické třídy v Airbusu A350 společnosti World2Fly (foto: World2Fly)

V základní ceně letenky klienti dostanou jídlo o třech chodech a svačinu nebo snídani před přistáním. Na palubu si budou moci vzít příruční zavazadlo do 10 kilogramů, zapsané zavazadlo se musí vejít do 23 kilogramů. Cestující si budou moci za poplatek 1990 korun za zpáteční let rezervovat vybrané sedadlo. V nabídce bude rovněž produkt Premium Fly, kdy za 8990 korun za zpáteční let získá klient přednostní odbavení a nástup do letadla, odbavení dvou zapsaných zavazadel, uvítací balíček na palubě, sedadla s větším prostorem a „gourmet menu“.

„Po celou dobu letu budou mít klienti k dispozici i wifi připojení a bohatý systém palubní zábavy v češtině s 200 hodinami filmů, hudby, audioknih a her na obrazovkách před každým sedadlem,“ uvedl Jelínek, který upozornil i na moderní filtrační systém, který na palubě A350 zajišťuje výměnu vzduchu. Díky nižšímu tlaku v kabině se výrazně snižuje únava a jet lag.

(foto: World2Fly)

DER Touristik Eastern Europe, která zastřešuje značky Exim Tours a Fischer, působí kromě českého také na polském, maďarském, rumunském a slovenském trhu. Toho využije při leteckých rotacích u všech tří zmíněných destinacích. „Letadlo odstartuje vždy z Bratislavy, poletí do Prahy na dotankování a z pražského letiště už pak přímo do destinace. Zpáteční let bude směřovat znovu nejprve do Prahy a následně pak pokračovat do Bratislavy. Díky tomu přineseme exotický produkt našim českým i slovenským klientům zároveň,“ doplnil Jelínek.

„Jsem velmi potěšen, že si nás skupina DER Touristik vybrala jako strategického partnera pro svoje lety z Prahy i Bratislavy. Věřím, že tato dohoda, díky které diverzifikujeme náš obchodní model, je začátkem dlouhé spolupráce. Jsme přesvědčení, že si klienti náš Airbus A350 zamilují,“ uvedl ke spolupráci Bruno Claeys, výkonný ředitel World2fly.

Témata