Delta Air Lines expandují v New Yorku

30.01.2004 - USA & KanadaDelta Air Lines chtějí upevnit své postavení na letišti New York – JFK. Měly by tak učinit díky letům do nových destinací, zvýšením frekvencí do některých stávajících destinací a rozsáhlou investicí do svého terminálu na tomto letišti. V rámci vnitrostátní dopravy po USA jsou největším dopravcem na tomto letišti ve smyslu dostupných osobokilometrů American Airlines následované JetBlue, které mají zase největší počet odletů. Delta následuje jako třetí s 21 % podílem na tomto trhu.

4. dubna bude zahájen provoz na nových linkách do měst Denver a San Juan. Obě destinace budou nalétávány dvakrát denně. 1. června bude následovat inaugurace letů do Santo Dominga a o měsíc později i San Diega. I tyto destinace budou obsluhovány dvakrát denně. Mezitím 1. května začne také Song dvakrát denně létat do Ft. Myers. Nové bude také spojení s městy Savannah, Greensboro a Charleston. Sem budou létat Chautauqua Airways jako Delta Connection.

Nové lety budou 4. dubna přidány do Los Angeles, San Francisca a Seattlu. 1. června pak také přibude další denní let do Las Vegas a 1. září ještě jeden do San Francisca. Chautauqua Airways rozšíří nabídku letů do destinací Cincinnati, Detroit, Norfolk, Raleigh-Durham a St. Louis.

Do nového vybavení v terminálu 2 bude investováno 300 miliónů dolarů. Půjde hlavně o modernizaci systémů, které jsou pro cestující tzv. za oponou, ale i přesto by tyto modifikace měly výrazně zlepšit úroveň cestování.

Štítky