Deer Jet uskutečnil první let do Antarktidy

19.12.2017 - Asie & AustrálieČínská letecká společnost Deer Jet, která se zaměřuje na privátní lety, uskutečnila minulý týden první let do Antarktidy. Gulfstream G650 (N988DJ) se po startu z Hongkongu vydal nejdříve do Kapského města, odkud po doplnění paliva zamířil na nejjižnější kontinent. Zde letoun přistál na Wolfs Fang Runway v Zemi královny Maud.

Deer Jet made history after maiden journey to Antarctica, landing on a specially prepared blue ice runaway with one of...

Zveřejnil(a) Deer Jet dne 17. prosinec 2017

Jednalo se o první komerční let čínského dopravce do Antarktidy. Na palubě gulfstreamu byly představitelé HNA Group spolu se zástupci dceřiné cestovní kanceláře Caesar Travel Group, která plánuje v příštím roce nabídnout turistické cesty do těchto končin včetně letecké přepravy z Číny.

Wolfs Fang Runway je 2500 metrů dlouhá ledová dráha, jež slouží jako vstupní bod pro turisty při cestách letadlem. Odtud turisté pokračují lehkým letounem na Novo Runway, kde se nachází Whichaway Camp, což je luxusní komerční hotel, jediné zařízení tohoto typu v Antarktidě.

Tomáš Hampl


Štítky: