De Havilland Canada získal kontrakt na 20 Dash 8-400

26.11.2019Kanadský výrobce De Havilland Aircraft of Canada na dubajském aerosalonu uzavřel s dubajskou společností Palma Holding memorandum na dodávku dvaceti letadel Dash 8-400. K podpisu memoranda se připojila také kanadská exportní agentura Export Development Canada, od které se očekává, že se zapojí do financování nákupu nových letadel.

Předběžná objednávka Palma Holding se v případě potvrzení zařadí mezi největší kontrakty na Q400 od převzetí výrobního programu těchto letadel společností Longview Aviation Capital v listopadu loňského roku.

Skupina Palma Holding byla založena v roce 1998, přičemž se zaměřuje na development budov, správu nemovitostí a financování. Součástí aktivit holdingu je i leasing letadel, který je v souladu s islámským právem šaria. Palma Holding již v minulosti uzavřela několik objednávek s Bombardier na letouny Q400. Pronajímateli jsou především letecké společnosti na Blízkém východě a v Africe. Skupina pronajala letouny Q400 například společnostem Falcon Aviation Services, Ethiopian Airlines či RwandAir.

Jak jsme již informovali, kanadský výrobce De Havilland Aircraft of Canada zaznamenal na dubajském aerosalonu úspěch. Vedle Palma Holdings objednaly letouny Dash 8-400 také nigerijská Elin Group či ruská aerolinie Aurora.

Štítky