Croatia Airlines zahájily sezónní linku Praha - Split

27.06.2021 - Česká republikaLetecká společnost Croatia Airlines v sobotu 26. června vypravila svůj první let na nové sezónní lince mezi Prahou a Splitem. Na inaugurační let chorvatský dopravce nasadil letoun Bombardier Q400 registrace 9A-CQA, který byl na pražském ruzyňském letišti přivítán tradiční vodní slavobránou. Společně s posádkou, zástupci Croatia Airlines a Letiště Praha tak byla nová linka včera večer slavnostně zahájena.

Slavnostní zahájení nové linky Croatia Airlines Praha - Split (foto: Letiště Praha)

Přímé lety mezi Prahou a Splitem budou Croatia Airlines provozovány až do 11. září 2021 jednou týdně. Odlety linky OU4325 budou z Prahy každou sobotu ve 21:00 s příletem do Splitu ve 22:25. Ze Splitu bude odlétat jako OU4324 ve stejný den v 18:30 a na pražském letišti přistávat v 19:55. Na linku má být nasazován letoun Airbus A319 pro 144 cestujících.

Letoun Croatia Airlines byl v Praze přivítán vodní slavobránou (foto: Letiště Praha)

Cestující si mohou rezervovat zpáteční letenky do Splitu za akční cenu 3540 korun při letu pouze s příručním zavazadlem do 8 kilogramů. Letenky se zapsaným zavazadlem do 23 kilogramů začínají na 4770 korunách. Na červencové a srpnové lety jsou aktuálně ceny letenek již vyšší. Letenky je možné rezervovat prostřednictvím webu Croatia Airlines a prodejců letenek.

Zavedení sezónních letů Croatia Airlines mezi Prahou a Splitem souvisí s letošním rozšířením nabídky společnosti z tohoto chorvatského města na pobřeží Jadranského moře. Chorvatský národní dopravce bude letos provozovat sezónní linky ze Splitu do 19 destinací v Evropě.

Letoun Bombardier Q400, který byl nasazen na inaugurační let nové linky mezi Prahou a Splitem (foto: Letiště Praha)

Témata