Croatia Airlines už nechtějí objednané Airbusy A320neo

25.08.2020 - EvropaChorvatská letecká společnost Croatia Airlines jedná s evropským výrobcem letadel Airbus o zrušení objednávky na čtyři letouny Airbus A320neo. Dodávka prvních dvou letadel byla plánována na rok 2022, zbylé dva stroje měly být dodány o rok později.

(foto: Croatia Airlines)

Podle serveru EX-YU Aviation byla jednání zahájena krátce před vypuknutím pandemie covid-19. Podle vyjádření Croatia Airlines jsou jednání nyní pozastavena kvůli probíhající pandemii.

Chorvatský dopravce objednal letouny A320neo v roce 2015, když změnil svou opci na čtyři letouny A319 ve prospěch tohoto typu. Podle serveru by Croatia Airlines chtěly využít zaplacené zálohy na letadla ve výši 8,5 milionů eur na nákup služeb od Airbusu.

Stárnoucí flotilu společnosti plánuje management Croatia Airlines modernizovat pronájmem novějších letadel A319 a A320. Aerolinie chce při pronájmu letadel využít současné příhodné situace na trhu s letadly.

Kvůli dopadům pandemie koronaviru byla v březnu odložena na neurčito plánovaná privatizace Croatia Airlines. Chorvatská vláda plánovala původně prodat svůj 70% podíl v aerolinii.

Témata