Croatia Airlines plánuje provozovat přímé lety z Dubrovníku do Prahy

12.11.2022 - Evropa



Podle tiskové zprávy společnosti Croatia Airlines představil dopravce tento týden na turistickém veletrhu World Travel Market v Londýně destinace a trasy na kterých hodlá v létě roku 2023 létat. V seznamu figurují také 4 nová spojení, včetně přímé linky z Prahy do Dubrovníku. Podle výčtu plánovaných přímých destinací ze Záhřebu však tradiční, dříve provozované přímé spojení z Prahy do Záhřebu, v seznamu spojení na příští rok chybí. Spojení obou hlavních měst ovšem dopravce nabízí alespoň ve spolupráci s Austrian Airlines s přestupem ve Vídni. Další podrobnosti ohledně linky do Dubrovníku zatím nejsou známy, v rezervačním systému dopravce nová přímá linka z Dubrovníku do Prahy zatím viditelná není.

Na trase z Prahy do Dubrovníku bude mít však Croatia Airlines mezi 1.6.2023 a 8.10.2023 konkurenci. Plánuje zde totiž létat také dopravce Smartwings a to dokonce denně. Individuálním cestujícím letícím bez cestovní kanceláře nabízí podle aktuálních údajů v rezervačním systému společnosti nejlevnější jednosměrnou letenku za 3275 kč, s odbaveným zavazadlem pak od 3918 kč.

V nadcházející turistické sezóně plánuje chorvatský národní dopravce létat celkem na 22 letišť mimo Chorvatsko. Dalšími novými linkami provozovanými v létě roku 2023 mají být spojení ze Splitu do Osla a Skopje. Z letiště na ostrově Brač pak Croatia Airlines plánují létat 1x týdně do Mnichova.

Airbus A319 společnosti Croatia Airlines (autor: A. Grubelić, media kit společnosti Croatia Airlines)

Témata