Croatia Airlines rozšíří lety z Dubrovníku a Osijeku

14.08.2012 - EvropaCroatia Airlines plánují v zimním letovém řadu rozšířit nabídku letů z Dubrovníku a Osijeku. Chorvatský dopravce plánuje nově létat z Dubrovníku do Mnichova. Dosud sezónní spoj do Curychu bude provozován i v zimním období a to dvakrát týdně letounem Dash-8 Q400. Obě linky doplní stávající tradiční linky do Frankfurtu, Paříže, Říma a Záhřebu, které jsou provozovány celoročně. Na provoz linek z Dubrovniku částečně přispívá místní samospráva. Snahou města je podpořit příjezdy turistů do Dubrovníku i v zimním období.

Croatia Airlines - Dash-8 Q400
Croatia Airlines - Dash-8 Q400 (foto: Croatia Airlines)

Díky Croatia Airlines získá na podzim dvě nové linky Osijek ležící v chorvatské Slavonii. Společnost od 30. října nabídne denní lety do Záhřebu s návazností na další linky do západní Evropy. Druhou novinkou bude denní spojení do Splitu. Obě linky budou částečně dotované chorvatským ministerstvem dopravy a pro letiště v Osijeku budou důležitým impulsem. Po loňském zastavení letů Ryanair zaznamenalo totiž toto letiště výrazný propad odbavených cestujících v řádu desítek procent.

V právě probíhající letní sezóně si Croatia Airlines vedou velmi dobře. V červenci společnost přepravila 236 890 cestujících, což je měsíční rekord v dosavadní 21 leté historii dopravce. Ve srovnání s loňským červencem vzrostl počet cestujících o solidní čtyři procenta.

Štítky