Croatia Airlines budou létat mezi Prahou a Splitem

05.05.2021 - EvropaLetecká společnost Croatia Airlines bude v letošní letní sezóně provozovat přímé lety mezi Prahou a Splitem. Nové spojení bude operováno jednou týdně letounem Airbus A319 pro 144 cestujících.

Inaugurační let na této trase je naplánován na 26. června 2021. Croatia Airlines budou podle aktuálního letového řádu létat na nové přímé lince z Prahy do Splitu až do 11. září 2021. Odlety linky OU4325 budou z Prahy každou sobotu ve 21:00 s příletem do Splitu ve 22:25. Ze Splitu bude odlétat jako OU4324 ve stejný den v 18:30 a na pražském letišti přistávat v 19:55.

Croatia Airlines - Airbus A319 (foto: Croatia Airlines)

Chorvatský národní dopravce nabízí zpáteční letenky z Prahy do Splitu za akční cenu 139 eur (přibližně 3600 korun). Za tuto cenu lze letět s příručním zavazadlem do 8 kilogramů. Zpáteční letenka s jedním zapsaným zavazadlem do 23 kilogramů je od 185 eur (přibližně 4770 korun). Letenky jsou v prodeji prostřednictvím webových stránek Croatia Airlines a prodejců letenek.

Vzhledem k současné situaci způsobenou pandemii onemocnění covid-19 umožnuje společnost Croatia Airlines pro všechny letenky rezervované do 31. května na lety do 30. října možnost změny rezervace bez poplatku (cestující doplatí jen rozdíl tarifu). Cestující u rezervací v těchto termínech mohou rovněž požádat o plnou refundaci letenky formou voucheru nebo vrácení peněz.

Interiér Airbusu A319 společnosti Croatia Airlines (foto: Croatia Airlines)

Croatia Airlines podnikají na svých letech nezbytná opatření k ochraně zdraví cestujících i členů posádek. Letadla jsou pravidelně čištěna a dezinfikována a posádky jsou vybaveny odpovídajícími ochrannými prostředky. Na palubě letadel musí cestující rovněž nosit ochranu nosu a úst. Zavedená opatření společnosti Croatia Airlines byla ohodnocena chorvatskou národní značkou - Safe stay in Croatia & Safe travels.

Mezi Prahou a Splitem tradičně létá také Smartwings. Český dopravce obnovil své sezónní lety začátkem tohoto měsíce. V současnosti je linka provozována jednou týdně vždy v sobotu. Od začátku června letový řád Smartwings předpokládá lety z Prahy do Splitu každý den. V porovnání s aktuální nabídkou Croatia Airlines jsou letenky Smartwings do Splitu dražší. V červnu jsou zpáteční letenky v cenové hladině 6000 korun v tarifu s příručním zavazadlem do 8 kilogramů a 7300 korun s odbaveným zavazadlem do 23 kilogramů.

Témata