Congo Airways objednaly dva Embraery E195-E2

16.01.2021 - AfrikaAfrická letecká společnost Congo Airways objednala dva letouny Embraer E195-E2. Vyplývá to z přehledu objednávek brazilského výrobce za 4. čtvrtletí loňského roku. Celková hodnota objednávky činí podle katalogových cen výrobce 272 milionů dolarů. Embraery E195-E2 mají u Congo Airways létat v konfiguraci pro 120 cestujících, přičemž dvanáct míst bude v business class.

Congo Airways - Embraer E195-E2 (foto: Embraer)

„Vidíme příležitost na našem trhu a z krize, které všichni čelíme, vyjdou Congo Airways silnější, což je důvod proč neodkládáme tuto další objednávku. Tyto nové letouny nám umožní rozšířit náš provoz do destinací s vysokou poptávkou jako jsou Kapské Město, Johannesburg a Abidjan,“ uvedl Desire Bantu, výkonný ředitel Congo Airways.

„Afrika byla dlouho považovaná za trh s většinou nízkými frekvencemi a dlouhými linkami. Jak aerolinie začínají rozšiřovat svůj provoz, tak letouny rodiny E2 perfektně vyhovují pro linky provozované úzkotrupými letadly při zachování frekvencí a navýšení kapacity na novou úroveň,“ řekl Cesar Pereira, viceprezident Embraer Commercial Aviation pro Evropu, Střední východ a Afriku.

Konžské aerolinie rozšířily svou dřívější objednávku letadel Embraer. Společnost původně objednala dva stroje Embraer 190, vloni v květnu však kontrakt změnila ve prospěch objednávky dvou větších letadel nové generace E190-E2. První objednané letouny E2 mají být dodány aerolinii v roce 2022.

Congo Airways jsou vlajkovým leteckým dopravce Demokratické republiky Kongo. Společnost byla založena v roce 2014 za pomoci Air France. V srpnu 2015 pak aerolinie zahájila s jedním Airbusem A320 pravidelné lety z hlavního města Kinshasy do osmi cílů v zemi. V roce 2018 pak společnost zahájila lety do Johannesburgu a Doualy v Kamerunu. V současnosti se flotila Congo Airlines skládá ze dvou letadel Airbus A320 a dvou Bombardier Q400.

Štítky