Cestovatelé hlásí extrémní fronty také z letiště v Dublinu

31.05.2022 - EvropaPřicestovat na letiště 3 hodiny před odletem a přesto nebýt včas u odletové brány ? Běžný výjev z nedělního Dublinu. Stovky cestujících nestihlo odlet svého letadla. Dublin je tak dalším letištěm, jehož management je zaskočen prudkým nárůstem zájmu o cestování. Během pandemie úspěšně snížil náklady propuštěním zaměstnanců a ti mu nyní chybí k tomu, aby se otevřel dostatečný počet míst, které provedou bezpečnostní prohlídku. To je bohužel scénář, který vidíme v tyto týdny stále častěji. Zatím velmi dlouhé fronty na bezpečnostní odbavení cestovatelé hlásili jen z největších evropských letišť - z Amsterdamu, Frankfurtu, Londýna Gatwicku a Londýna Heathrow.

Jenže tuto neděli fronty v Dublinu předčily veškeré hororové zprávy o čekání z jiných letišť. Fronty na bezpečnostní prohlídku byly tak dlouhé, že končily dokonce na venkovním prostranství před letištěm.

Podle mluvčího dublinského letiště, který se za potíže cestujícím omlouvá, se na zlepšení této infarktové situace pracuje. Letiště již přijalo nových 300 zaměstnanců, kteří se zaučují, aby posílili právě místa u bezpečnostních kontrol. Dalších 70 lidí na tyto pozice letiště stále hledá.

Také letiště v České republice před vrcholem sezóny nabírají nové zaměstnance, a to hlavně na pozice bezpečnostních kontrol. Zejména letiště Praha. Ale také Brno a Ostrava. Rovněž blízká letiště v zahraničí, jako je například letiště ve Vídni hledají v současné době intenzivně nové zaměstnance pro posílení svých stávajících týmů.

Všeobecně tak lze cestujícím letos v létě pouze důrazně doporučit plánovat příjezd na letiště raději s extrémně velkou rezervou před odletem.

Terminál 2 letiště v Dublinu, květen 2011 (autor: Ardfern, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-3.0)

Témata