Český Aeroholding má potvrzen nejvyšší možný rating

11.02.2018 - Česká republikaRenomovaná agentura Moody´s Investors Service potvrdila Českému Aeroholdingu (ČAH) rating A1 se stabilním výhledem. Jedná se o nejvyšší možný rating dosažitelný v České republice a Český Aeroholding jej získal již v únoru 2017. Agentura Moody´s tak potvrzuje schopnost ČAH, který je jediným akcionářem Letiště Praha, naplňovat strategii a vykazovat velmi dobré hospodářské výsledky.


Letecký pohled na Letiště Václava Havla Praha (foto: Letiště Praha)

„Klíčovými důvody, díky kterým byl potvrzen získaný nejvyšší rating, jsou stabilní cash flow společnosti, schopnost Letiště Praha nastavit a udržet konkurenceschopné letecké poplatky a samozřejmě výborná finanční pozice. Máme velmi dobré hospodářské výsledky se stabilním základem, který nebude ovlivněn ani budoucími investicemi do rozvojových plánů jako je paralelní dráha nebo významné rozšíření terminálu,“ shrnul rozhodnutí Moody´s Václav Řehoř, předseda představenstva Českého Aeroholdingu.

Moody´s poukazuje ve svém hodnocení také na silnou pozici Letiště Praha jako hlavní vstupní brány do České republiky s podílem 97 % cestujících, pro které je výchozí či cílovou destinací.

Díky potvrzení Moody´s je Český Aeroholding i nadále hodnocen stejně vysoko jako samotná Česká republika. „Rating na úrovni České republiky je samozřejmě skvělým signálem pro naše obchodní partnery a akcionáře. Zároveň potvrzuje naše investiční plány do rozvoje společnosti a zlepšuje nám podmínky pro možnosti jeho dlouhodobého financování,“ vysvětlil Václav Řehoř.

Rating byl sice udělen Českému Aeroholdingu, a.s., ale zohledňuje výkonnost celé skupiny Český aeroholding, jejíž největším aktivem je Letiště Praha. Dalšími klíčovými společnostmi skupiny jsou Czech Airlines Technics, a.s. a Czech Airlines Handling, a.s.

Redakce Airways.cz


Štítky: Český aeroholdingLetiště PrahaMoody´s Investors Service