Čedok zahájí charterové lety na nové letiště Capital International u Káhiry

21.03.2023 - AfrikaCestovní kancelář Čedok dnes oznámila rozšíření své nabídky v letošní letní sezóně o další pobytovou destinaci v Egyptě, letovisko Ain Sokhna. Klienty mířící na dovolenou do tohoto letoviska bude Čedok přepravovat charterovými lety z Prahy na nové letiště Capital International Airport. První let z Prahy je plánován na 12. června 2023 a chartery jsou plánované až do poloviny září. Lety má exkluzivně pro Čedok zajišťovat společnost Smartwings se svými Boeingy 737 pro 189 cestujících.

Boeing 737 MAX 8 společnosti Smartwings (foto: Čedok)

„Otevíráme ještě pro letošní letní sezónu novou egyptskou destinaci a od poloviny června odstartujeme zájezdy do letoviska Ain Sokhna u Rudého moře, kam se prozatím nikdy od nás necestovalo. Lokalita je ideální pro turisty, kteří chtějí navštívit také nejvýznamnější památky a muzea v Káhiře i nedaleké pyramidy v Gíze, proto plánujeme také poznávací zájezdy,“ uvedl Miroslav Kubáč, ředitel charterových zájezdů Čedoku.

Capital International Airport se nachází zhruba 45 kilometrů východně od Káhiry a disponuje jednou ranvejí o délce 3650 metrů. Letiště slavnostně v roce 2019 otevřel egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí. Současná kapacita letiště je jeden milion cestujících ročně. Menší terminál dokáže odbavit 300 cestujících za hodinu. V současnosti nemá letiště žádnou pravidelnou linku.

Terminál pro cestující nového letiště Capital International Airport (foto: Ziad Rashad/Wikimedia Commons - CC0 1.0)

Nové letiště má primárně obsluhovat nové hlavní město Egypta, které je budované východně od Káhiry. V budoucí metropoli, která svými věžáky připomíná města v Perském zálivu, má sídlit prezident, parlament, vládní úřady i velvyslanectví cizích zemí. Oproti původním plánům má výstavba hlavního města zpoždění několik let, první úřady však mají být přesouvány až v letošním roce.

„Oblast Káhiry je v tuto chvíli bez přímého leteckého spojení s Prahou, proto očekáváme, že nová linka Smartwings provozovaná pro Čedok otevře tento region pro českou klientelu a rozšíří tak celkovou nabídku přímých charterových letů z Prahy,“ doplnil Roman Pacvoň Tourism & Route Development Manager Letiště Praha.

Letovisko Ain Sokhna se nachází břehu Rudého moře přibližně 60 kilometrů od Suezského průplavu a a jen 80 kilometrů od nového egyptského hlavního města. Čedok do této oblasti, která se pro turistiku nově otevírá, nabídne svým klientům zájezdy s all inclusive do čtyřhvězdičkových nebo pětihvězdičkových hotelů i větších resortů. Lokalita je vhodná pro všechny cílové skupiny, rodiny ocení pláže s jemným pískem, kratší dobu letu a u vybraných hotelů zázemí pro děti, včetně vodních skluzavek. Zájemci o historii mohou navštívit nedalekou Káhiru a areál pyramid v Gíze.

Písečná pláž v letovisku Ain Sokhna (foto: Čedok)

Témata