Čedok rozšiřuje chartery z Českých Budějovic, z jižních Čech bude nově létat na Krétu

24.01.2023 - Česká republikaCestovní kancelář Čedok zareagovala na vysokou poptávku po zájezdech s odletem z Českých Budějovic a rozhodla se přidat třetí destinaci pro své charterové lety z jižních Čech. Nově přidá k dříve ohlášenému Rhodosu a Antalyi charterové lety z Českých Budějovic na řecký ostrov Kréta.

„Prodeje zájezdů z Českých Budějovic překonaly naše původní odhady, proto na letošní léto přidáváme už třetí destinaci a budeme létat od srpna navíc i na řeckou Krétu. Prodlužujeme také sezónu o další termíny u odletů na Rhodos a do turecké Antalye. Nejvíce klienti z Jižních Čech rezervují pobyty online na našem webu nebo svou příští dovolenou vybírají na našich pobočkách, nejčastěji v Českých Budějovicích, Písku nebo Táboře,“ uvedl Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.

Terminál pro cestující na letišti v Českých Budějovicích (foto: Letiště České Budějovice, IDVIDEO – Iveta Dráždilová)

Do všech tří destinací bude z Českých Budějovic pro Čedok exkluzivně létat společnost Smartwings. Český dopravce bude na chartery používat letadla typu Boeing 737 až pro 189 cestujících v ekonomické třídě. Na Tureckou riviéru první klienti zamíří poprvé 2. srpna 2023, na řecký Rhodos potom 7. srpna 2023. Přímé spojení do Heraklionu na řecké Krétě odstartuje v neděli 13. srpna 2023. Čedok jako jediná cestovní kancelář na trhu bude během následující sezóny provozovat charterové lety ze všech českých a moravských regionálních letišť.

Mapa charterový letů Čedoku pro své klienty z letiště v Českých Budějovicích v letní sezóně 2023 (autor: Čedok)

„Už na začátku letošního roku mi udělala velkou radost zpráva, že zájem o odlety z Českých Budějovic je tak velký, že Čedok přidává další termíny. Teď k Jihočechům směřuje další skvělá novinka – z Budějovic poletí i na Krétu. Pro nás to znamená, že spolupráce s cestovní kanceláří Čedok funguje a zároveň je to pro nás také velká zodpovědnost. Jihočeské letiště se teď musí pořádně připravit na to, co ho v létě čeká. Doteď si takovou zátěž nikdy nevyzkoušelo a budu se maximálně snažit o to, aby byl všechen personál i zázemí připraveno. Tomu se chceme v následujících měsících intenzivně věnovat,“ řekl Martin Kuba, hejtman Jihočeského kraje.

Přehled destinací z Českých Budějovic:

  • Antalya (od 2.8.2023 každou středu)
  • Rhodos (od 7.8.2023 každé pondělí)
  • Heraklion (od 13.8.2023 každou neděli)

Témata