Bouře Sabine zkomplikovala provoz na evropských letištích

10.02.2020 - EvropaZápadní a střední Evropu zasáhla v neděli a v pondělí ničivá bouře Sabine doprovázená nárazovým větrem dosahujícím síly orkánu. Bouře postupovala od Atlantského oceánu přes Irsko, Velkou Británii, Nizozemí, Belgii, Francii, Německo, Českou republiku, Polsko a Slovensko dále na východ. Bouře znamenala narušení pozemní dopravy v uvedených zemích, spadlé stromy blokují silnice a železniční tratě.

Přistání letadla na letišti v Amsterdamu (zdroj: YouTube)

Sabine rovněž narušila pravidelnost letecké dopravy v Evropě. Od neděle začalo přibývat zrušených či přesměrovaných a zpožděných leteckých spojů. Letecké společnosti doporučily cestujícím pravidelně sledovat status svého letu, zda nedošlo k nějakým změnám. Velké problémy hlásí německá letiště, na kterých bylo zrušeno až 800 letů. K výraznému rušení letů došlo na letištích v Düsseldorfu, Mnichově, Norimberku a Stuttgartu. Společnost Eurowings zrušila téměř všechny své lety z německých letišť s odletem do 10. hodiny.

Přistání stroje British Airways na londýnském Heathrow (zdroj: The Telegraph/YouTube)

Dopady bouře se dotkly i provozu na pražském letišti. Posádka Airbusu A320 společnosti Qatar Airways se podle záznamu serveru Flightradar24 těsně před přistáním rozhodla divertovat do Vídně. Ranní lety společností KLM z Amsterdamu, Eurowings z Düsseldorfu, Swiss z Curychu, Air Serbia z Bělehradu a Lufthansy z Mnichova byly zrušeny. Ke zrušení letů přistoupily rovněž společnosti Lufthansa z Frankfurtu a easyJet z Londýna s příletem do Prahy po 11. hodině. Letiště Praha před 16. hodinou informovalo, že zatím eviduje celkem devět zrušených zpátečních letů.

Štítky