Boeing získal novou objednávku na letouny 737 MAX

26.05.2021 - EvropaAmerický výrobce Boeing včera oznámil novou větší objednávku na letouny 737 MAX. Leasingová společnost SMBC Aviation Capital závazně objednala čtrnáct letadel Boeing 737 MAX 8. Podle ředitele SMBC Aviation Capital Petera Garetta budou objednaná letadla v konfiguraci pro nízkonákladové dopravce. První letouny mají být společnosti dodány koncem letošního roku a dodávky mají pokračovat v roce 2022.

Boeing 737 MAX (foto: Boeing)

SMBC Aviation Capital je leasingová společnost sídlící v irském Dublinu založena v roce 2001, kterou vlastní konsorcium japonských finančních společností SMFG a Sumitomo Corporation. Ke konci března společnost vlastnila nebo spravovala 496 dopravních letadel. S novou objednávkou se portfolio letadel 737 MAX rozroste u SMBC Aviation Capital na 121 letadel.

Boeing objednávku získal v době, kdy se letecké společnosti připravují na silný návrat leteckého provozu a některé z nich výrazně modernizují své flotily úzkotrupých letadel. Objednávka od SMBC Aviation Capital přišla po nedávných objednávkách na 737 MAX od amerických leteckých společností Alaska Airlines, Southwest Airlines a United Airlines. Boeing uvedl, že od začátku roku získal nové objednávky a memoranda na více než 250 letounů 737 MAX.

Témata