Boeing 7E7 má první evropské zákazníky

07.07.2004 - EvropaNa oddělených tiskových konferencích v Londýně a Římě téměř současně dvě evropské aerolinie oznámily, že se rozhodly svou flotilu dálkových letadel obohatit o poslední typ letounu amerického výrobce Boeing. Ten vede pokročilá jednání s britskou aerolinií First Choice Airways a s italskými Blue Panorama o dodávkách modelu 7E7. Dohromady se jedná o deset letadel v katalogové ceně 1,2 miliardy dolarů. Konečné smlouvy by měly být podepsány během následujících měsíců a první dodávky jsou plánovány na rok 2009.

First Choice Airways, které v současnosti provozují flotilu letadel Boeing 767-300ER s interiérem typu Boeing 777, hodlají převzít šest letadel 7E7 s doletem dosahujícím 14 700 km. Blue Panorama pak chtějí do své flotily zařadit čtyři letadla tohoto typu. Italské aerolinie létají nyní se třemi stroji Boeing 767-300ER, přičemž čtvrtý mají převzít v prosinci.

Obě společnosti se ještě rozhodují, jakými motory tato svá nová letadla vybaví. Výběr je omezen na pohonné jednotky General Electric GENX (GE Next Generation) a Rolls Royce Trent 1000.

Štítky