Boeing 737-800 Air Niugini při přistání skončil v moři

28.09.2018 - Asie & AustrálieBoeing 737-800 (P2-PXE) společnosti Air Niugini v pátek při přistání na mezinárodním letišti Chuuk skončil v moři. Letoun letící na pravidelné lince PX73 z Pohnpei přistával na letišti v Chuuku v nepříznivých povětrnostních podmínkách a za snížené viditelnosti. Letadlo bylo při přiblížení příliš nízko, dotklo se mořské hladiny a skončilo v moři před začátkem ranveje. Na palubě boeingu bylo 35 cestujících a 12 členů posádky. Nehoda si nevyžádala žádné oběti na životech, ani nikdo nebyl těžce zraněn. Několik cestujících bylo s lehčími zraněními převezeno do nemocnice.

Zveřejnil(a) Jonah Kovii Hainrick dne Čtvrtek 27. září 2018

(zdroj: Jonah Kovii Hainrick/Facebook

Na záběrech z místa nehody je vidět Boeing 737-800 ve vodách laguny souostroví Chuuk. K letounu okamžitě přispěchaly desítky místních na svých lodích. S evakuací osob z letadla pak pomohlo pomocí nafukovacích člunů také americké námořnictvo. Okamžitou pomoc místních lidí cestující velmi ocenili, naopak kriticky se někteří vyjádřili o palubním personálu, který začal po nehodě údajně panikařit. Příčina nehody bude předmětem dalšího šetření, které má být zahájeno dnes.


(zdroj: U.S. Pacific Fleet/Twitter)

Ostrov Weno (dříve Moen) je součástí skupiny korálových ostrovů Chuuk (dříve Truk), která se nachází ve střední části Karolínských ostrovů. Souostroví je součástí republiky Mikronésie, která se rozkládá severovýchodně od Papuy-Nové Guineje. Vedle Air Niugini létají na letiště Chuuk International pravidelně již jen United Airlines.


Přistávací dráha na letišti v Chuuku (foto: Matt Kieffer/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Tomáš Hampl


Štítky: Air NiuginiHavárie letadelChuukMikronésie