Bliss Jet nabídne pravidelné lety mezi New Yorkem a Londýnem privátním letounem

06.07.2016 - USA & KanadaAmerická společnost Bliss Jet plánuje zahájení pravidelných transatlantických letů provozovaných privátním letounem. Nová pravidelná linka by měla spojit letiště Westchester County Airport (označované též jako White Plains Airport) ležící severně od New Yorku s letištěm London Biggin Hill Airport, které leží jižně od britské metropole. Vzhledem k tomu, že Bliss Jet je tzv. virtuálním dopravcem, samotný provoz zajistí americká společnost Jet Access Aviation specializující se na privátní lety.

Gulfstream IV SP (foto: Konstantin von Wedelstaedt/Wikimedia Commons - GFDL 1.2)

Provoz nové netradiční linky by měl být zahájen v průběhu září a podle Bliss Jet se má jednat o špičkový produkt, který předčí nabídku běžných leteckých společností pro byznys cestující. Společnost již spustila rezervaci letenek na nové spojení. Podle rezervačního systému je první let z New Yorku do Londýna plánován na 11. září 2016, přičemž v každém směru se zatím počítá s jedním letem týdně: v neděli večer z New Yorku do Londýna a v pátek odpoledne zpět. Jednosměrnou letenku prodává společnost za částku 11 995 dolarů (v přepočtu 293 tisíc Kč). Podle smluvních podmínek Bliss Jet má být linka provozována letounem Gulfstream G-IV SP v konfiguraci pro 14 cestujících.

Letecký pohled na letiště London Biggin Hill Airport, které leží jižně od Londýna (foto: Foma /Wikimedia Commons - GFDL)

Nová linka by měla cestujícím poskytnout veškeré výhody létání na malá letiště. Jedná se zejména o rychlé odbavení a boarding v těsné blízkosti terminálu. Díky tomu se cestující může dostavit na letiště nejpozději 30 minut před odletem. Dalšími benefity by mělo být dodržení letového řádu díky tomu, že obě letiště nejsou příliš vytížená. Na palubě letounu bude servírováno občerstvení, které si cestující vybere před odletem. K dispozici má být rovněž zábavní systém a wi-fi připojení k internetu. Bliss Jet nabídne cestujícím službu concierge, která jim umožní zajištění dalších služeb na míru, například objednání návazného letu helikoptérou do cíle cesty. Podle Davida Rimmera, prezidenta Bliss Jet, podobný typ služby nebyl na trhu od skončení pravidelných letů Concorde.

Témata