Black Hawk americké armády nouzově přistál v centru Bukurešti

15.07.2021 - EvropaVrtulník americké armády Sikorsky UH-60 Black Hawk dnes nouzově přistál na náměstí Charlese de Gaulla v centru Bukurešti. Black Hawk letěl ve formaci spolu s dalšími pěti vrtulníky nízko nad městem v rámci nácviku na oslavy 20. a 21. července, kdy 21. je den rumunského vojenského letectva a o den později má být připomenuto ukončení mise rumunské armády v Afghánistánu.

(Zdroj: Press TV/Youtube)

(zdroj: G4 Media/Youtube)

Ve formaci letěly tři vrtulníky americké armády a tři vrtulník rumunského vojenského letectva. Nahle jeden Black Hawk začal prudce klesat do bulváru Aviatorilor, kde srazil dva sloupy pouličního osvětlení. Vrtulník poté přistál na náměstí Charlese de Gaulla, kde zastavil dopravu. Pád sloupů osvětlení lehce poškodil dva automobily jedoucí po bulváru. Při nouzovém přistání Black Hawku nebyl nikdo zraněn.

Za vrtulníky ještě letěly letouny Alenia C-27J Spartan, Lockheed C-130 Hercules a Boeing 737-700. Rumunské úřady v reakci na dnešní nouzové přistání zrušily průlet vrtulníku a letadel plánované v rámci oslav na 20. červenec.

Americký Black Hawk na náměstí Charlese de Gaulla v Bukurešti (zdroj: Focus PrimaTV/Youtube)

Témata