Biman Bangladesh Airlines objednaly další Dreamlinery

19.11.2019 - Asie & AustrálieLetecká společnost Biman Bangladesh Airlines a americký Boeing zveřejnily v neděli objednávku na dva letouny Boeing 787-9. Kontrakt byl uzavřen již minulý měsíc, nicméně identita kupujícího byla dosud utajena. Hodnota objednávky podle ceníku výrobce dosahuje 585 milionů dolarů.

Biman Bangladesh Airlines - Boeing 787-9 Dreamliner (foto: Boeing)

Biman Bangladesh Airlines v tiskové zprávy uvedly, že objednané letouny budou dodány již v průběhu letošního prosince. Společnost informovala, že nové letouny nasadí od 5. ledna 2020 na svou pravidelné linku do Londýna a novou linku do Manchesteru.

„Jednou z našich klíčových priorit je mít moderní flotilu s technologicky vyspělými letouny, které nám umožní rozšířit náš mezinárodní dosah,“ uvedl Muhammad Enamul Bari, šéf Biman Bangladesh Airlines. Podle Bariho společnost plánuje rozšířit svou mezinárodní síť o nové destinace v Evropě, Asii a na Blízkém východě.

Nové Boeingy 787-9 bude společnost provozovat v konfiguraci pro 298 cestujících při uspořádání kabiny do třech tříd. Letouny doplní čtyři nyní uživané Boeingy 787-8, které létají v konfiguraci pro 271 cestujících. Společnost zařadila do své flotily první Boeing 787-8 Dreamliner v srpnu loňského roku.

Biman Bangladesh Airlines - Boeing 787-9 Dreamliner (foto: Boeing)

Biman Bangladesh Airlines pomalu rozšiřuje svou síť již nyní. Zmíněný Manchester bude po Londýně teprve druhou destinací, kam společnost létá. Připomeňme, že z ekonomických důvodů byly bangladéšské aerolinie po roce 2006 nuceny výrazně zredukovat své dálkové linky. Zastaveny tak byly pravidelné linky z Dhaky do New Yorku, Bruselu, Paříže, Frankfurtu, Ŕíma a Tokia.

(zdroj: Biman Bangladesh Airlines)

Podle serveru Flightglobal.com je prioritou společnosti obnovení dálkové linky do New Yorku. Bangladéšský dopravce rovněž žádá o povolení zahájit lety využívající pátou leteckou svobodu z Dháky přes Manchester do Toronta a dále z Dháky přes Singapur na Bali.

Štítky