Bangkok Airways obnovily pravidelné lety

16.05.2020 - Asie & AustrálieV pátek 15. května obnovila thajská letecká společnost Bangkok Airways pravidelné vnitrostátní lety. Stalo se tak zpřísněných preventivních opatření a dodržování pravidel sociálního distancování v souladu s nařízeními thajského ministerstva zdravotnictví a pokynů thajského úřadu civilního letectví CAAT. Zatím jediným provozovaným spojem je linka z Bangkoku na Koh Samui. Ta bude létána zatím dvakrát denně letounem ATR 72-600.

Preventivní opatření při letech Bangkok Airways (foto: Bangkok Airways)

Společnost Bangkok Airways musela zavést řadu preventivních opatření jako měření tělesné teploty cestujících, povinné nošení roušek, přidělování míst v letadle, tak aby byla dodržena bezpečná vzdálenost. Cestující musí dodržovat nezbytnou vzdálenost v průběhu celého odbavení na letišti a v průběhu celého letu mít nasazenu roušku nebo respirátor. Pasažéři prvního letu obdržely zdarma roušky v designu společnosti.

Check-in letu Bangkok Airways (foto: Bangkok Airways)

Palubní průvodčí mají během letu rovněž roušky a na rukou latexové rukavice. Bangkok Airways nepodává během letu žádné občerstvení ani nápoje. Zakázaná je i konzumace vlastního jídla a pití nápojů.

Bangkok Airways informovaly, že od 1. června obnoví lety z Bangkoku do Sukhothaj (denně), Lampangu (denně), Čiang Mai (dvakrát denně) a Phuketu (2x denně). Od 15. června společnost navýší frekvenci letů na lince Bangkok – Koh Samui ze dvou na čtyři denně. Všechny tyto lety budou operovány letouny ATR 72-600.

Cestující pátečního letu obdrželi zdarma rouška v barvách a logem společnosti (foto: Bangkok Airways)

Témata