Bahrajn chce potopit Boeing 747, bude z něj podmořská atrakce

23.01.2019 - Asie & Austrálie



Bahrajn plánuje ještě před letošními letními prázdninami otevřít nový podmořský zábavní park. Hlavní atrakcí parku má být potopený letoun Boeing 747. Bude se jednat o největší letoun, který byl dosud záměrně potopen k těmto účelům. Podle dostupných informací se bude jednat o Jumbo Jet zakoupený v emirátu Fudžajra.

Obrázek, který zveřejnil bahrajnský výbor pro cestovní ruch (zdroj: tourismbh/BTEA)

Součástí parku mají být i další podmořské atrakce jako například replika tradičního domu bahrajnského obchodníka s perlami. V parku budou také umělé korálové útesy vytvořené z ekologických materiálů, které by měly umožnit vytvoření prostředí pro skutečné korály a podmořský život s různými druhy ryb.

Bahrajn při tvorbě parku sází na ekologický přístup s dodržením nejvyšších enviromentálních standardů. To má být potvrzením snahy místního království o zachování původního mořského přírodního prostředí.

V posledních letech jsou stále častěji potápěna letadla s cílem vytvořit atrakci pro potápěče. V roce 2016 tak byl u pobřeží tureckého letoviska Kuşadasi potopen Airbus A300. O rok později byl v jordánské Aqabě potopen letoun C-130 Hercules vyřazený armádou. U pobřeží karibského ostrova Aruba byly zas v minulosti potopeny letouny NAMC YS-11 a Convair 240.

Štítky