Australské Jetstar Airways převzaly svůj první Airbus A321neo

30.07.2022 - Asie & AustrálieNejvětší australská nízkonákladová společnost Jetstar Airways převzala svůj první Airbus A321neo. Dodávací let letounu registrace VH-OFE odstartoval ve čtvrtek z Hamburku a po mezipřistání v Bombaji přistál v pátek v Perthu na západě Austrálie.

První Airbus A321neo určený pro Jetstar Airways (foto: Airbus)

Letoun poháněný motory LEAP-1A je vybaven přídavnou nádrží, takže se jedná o verzi A321LR. Jetstar Airways budou tyto letouny provozovat v uspořádání pro 232 cestujících. Každé sedadlo je vybaveno držákem na tablet a USB portem s možností dobíjet mobilní zařízení. K uložení zavazadel slouží větší biny Airspace a k dispozici je nejnovější systém osvětlení kabiny pro cestující.

Sedačky v novém Airbusu A321LR (foto: Jetstar Airways)

Jetstar Airways dříve uvedly, že první letoun bude umístěn na základnu v Melbourne, odkud bude létat na nejdůležitějších vnitrostátních linkách. V příštím roce má společnost převzít dalších osm A321LR, zbylé pak v roce 2024.

Jedná se o první z 38 objednaných A321neo, které společnost objednala. Vedle 18 letadel Airbus A321LR mají Jetstar Airways také převzít 20 strojů A321XLR, přičemž jejich dodávka bude zahájena v roce 2024.

Jetstar Airways jsou dceřinou společností Qantas Airways, který tuto aerolinii založil v roce 2003 jako odpověď na Virgin Blue. Vedle vnitrostátních linek pokrývající největší australská města létají Jetstar Airways také do Japonska, Jižní Koreje, Vietnamu, Thajska, Indonésie, na Nový Zéland, Fidži, Cookovy ostrovy a na Havajské ostrovy.

Témata