Austrálie má své první all-business aerolinie

29.11.2005 - Asie & Austrálie29. listopadu zahájily provoz nové australské aerolinie, které se specializují výhradně na obchodní klientelu. OzJet mají nyní ve své flotile dva modernizované letouny Boeing 737-200, které jsou vybaveny pouze 60 sedadly. Oba letouny obsluhují prozatím jedinou trasu Melbourne - Sydney. V první polovině roku 2006 by ale chtěl tento dopravce nalétávat také města Brisbane, Canberra a Adelaide. Perth a Gold Coast by mohla být začleněna do sítě společnosti v delším časovém horizontu. Lety na trase Melbourne – Sydney nabízí společnost nyní až osmkrát denně. V sobotu se frekvence letů snižuje na tři, v neděli pak na čtyři lety.

Cestujícím je poskytován servis typický pro obchodní třídu za cenu, která odpovídá flexibilní letence v ekonomické třídě. Cena jednosměrné letenky včetně všech tax a poplatků vyjde cestujícího u OzJet na 325 australských dolarů. Na novou konkurenci nezareagovaly jen národní aerolinie Qantas Airways, u kterých se dá za příhodných podmínek taková letenka nyní pořídit za 410 dolarů, ale také nízkonákladové aerolinie Virgin Blue, které nedávno představily nový frequent flyer program.

První let společnosti OzJet se neobešel bez problémů. Například odbavovací systém odmítal tisknout palubní lístky. Letadlo, které mělo z Melbourne odstartovat v 6:30, bylo o 40 minut zpožděno. Na letišti v Sydney pak letadlo přistálo v 8:25, tedy o třicet minut později, než bylo původně v plánu. Zakladatel společnosti a majitel 80 % akcií Paul Stoddart však věří, že se nedostatky podaří velmi rychle urovnat.

Štítky