ATR získal velkou objednávku z Japonska. Start-up Feel Air objednal 36 ATR 42/72

18.07.2022 - Asie & AustrálieJaponský start-up Feel Air a francouzsko-italský výrobce ATR podepsaly na dnes zahájeném aerosalonu ve Farnborough memorandum o koupi 36 letadel ATR 42-600 a ATR 72-600. Dodány mají být i letouny verze ATR 42-600S, která je určena pro letiště s kratšími ranvejemi.

Podpis memoranda mezi ATR a Feel Air na aerosalonu ve Farnborough (foto: ATR)

Feel Air je holdingovou společností, která zastřeší řadu franšízových regionálních aerolinií, které budou operovat v různých částech Japonska a budou propojeny společnou značkou.

„Naším základním cílem je zlepšit regionální leteckou mobilitu v Japonsku propojením místních destinací, které v současné době nemají letecké spojení, a tím vytvořit silnější vazby mezi regionálními podniky a lidmi, vytvořit nové trhy a obohatit místní ekonomiky,“ uvedl Hideki Ide, šéf Feel Air.

Podle Hideki Ikeho plánuje Feel Air vytvořit nejméně pět regionálních leteckých společností, které budou provozovat 36 předběžně objednaných letadel ATR. Snahou společnosti je vnést do japonské regionální dopravy novou dynamiku, kdy letecká doprava bude všestrannější a dostupnější. Jako první má být uvedena do provozu v roce 2024 společnost Feel Air EAST.

V současnosti létá v Japonsku 15 letadel ATR u tří leteckých společností. ATR vidí ve střednědobém horizontu potenciál pro provoz až stovky jeho letadel.

Motor letounu ATR (ilustrační foto: ATR)

Témata