ATR 42 společnosti Precision Air skončil při přistání ve Viktoriině jezeře, 19 lidí zahynulo

06.11.2022 - Afrika(Aktualizace článku - 15:59) Letadlo ATR 42-500 tanzanské letecké společnost Presicion Air dnes ráno nezvládlo přistání na letišti Bukoba, které se nachází na severozápadě Tanzánie na břehu Viktoriina jezera. Podle dostupných informací ATR 42 registrace 5H-PWE přistávalo v Bukobě za nepříznivých podmínek v silném dešti a v jezeře skončilo zhruba sto metrů před začátkem přistávací dráhy.

Na místě nehody byla zahájena záchranná operace. Odpoledne informovala BBC, že při nehodě zahynulo nejméně 19 lidí. Další cestující jsou zranění, někteří z nich byli převezeni do nemocnice. Na snímcích a video záběrech publikovaných na sociálních sítích je vidět trup havarovaného ATR ponořený ve vodách Viktoriina jezera a kolem něj rybářské lodě, jejíž posádky se snaží pomoci.

Společnost Precision Air byla založena v roce 1993 a zprvu se zaměřovala na charterové lety pro turisty. V roce 1999 aerolinie otevřela první pravidelné linky, přičemž pozornost věnuje nabídce pro zahraniční turisty. Vedle vnitrostátních linek létá také do Keni a na Komory. Flotila společnosti se skládá výhradně z letadel ATR 42-500 a ATR 72-500. Většinový 51% podíl vlastní zakladatel Michael Ngaleku Shirima, zbylých 49 % akcií drží Kenya Airways.

Odbavení jednoho z ATR 42 společnosti Precision Air (foto: Alexander Johmann/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Témata